Na zdjęciu realizacja transmisji online ze spotkania z Piotrem Milewskim

Podróż z Piotrem Milewskim po Dalekim Wschodzie

W podróż po Dalekim Wschodzie zabrał pleszewską publiczność pisarz, dziennikarz i podróżnik - Piotr Milewski.

Spotkania to sens wędrówki – ta maksyma towarzyszy od lat Piotrowi Milewskiemu – pisarzowi, dziennikarzowi i podróżnikowi, który był naszym gościem w czwartek, 13 maja. Autor bestsellerowych książek: „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014), „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015), „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (2018) oraz „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (2020) odwiedził nas w ramach projektu Biblioteczna Akademia Rozmaitości.

W czasie spotkania w bibliotece gość opowiadał m.in. o tym, jak narodziło się w nim marzenie o podróży Koleją Transsyberyjską i jak taką wyprawę zorganizować.

Internautów, którzy śledzili spotkanie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook, szczególnie zainteresowały jednak doświadczenie Piotra Milewskiego, które zdobył w czasie życia i pracy w Japonii. Pisarz mieszkał tam bowiem przez 9 lat, a Kraj Kwitnącej Wiśni nazywa swoją drugą ojczyzną.

Pytano go o to, czego Polacy mogliby nauczyć się od Japończyków, do jakich japońskich zasad najtrudniej było się autorowi dostosować, a także, czy polubił tamtejszą kuchnię.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego