Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem

7 grudnia gościem biblioteki był Marek Szymaniak – dziennikarz i reporter w magazynie „Spider’s Web+”, publikujący także w „Dużym Formacie” i „Piśmie”, autor książek „Urobieni. Reportaże o pracy” oraz „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”.

Marek Szymaniak to również twórca podcastu „Pracownia”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i konkursów dla dziennikarzy.

Podczas spotkania opowiadał o zaletach życia w małych miastach, o tym, jak przyciągnąć do nich inwestorów i zatrzymać młodych ludzi, jak uczynić przestrzeń miejską przyjazną jej mieszkańcom. Dostrzegł potencjał tych miejsc i zaprezentował innowacyjne rozwiązania stosowane przez włodarzy niewielkich miast w całej Polsce. Nie zabrakło też realnej oceny problemów, z jakimi muszą borykać się na co dzień ich mieszkańcy.

Zdradził również swoje plany związane z kolejną książką. (A.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego