Przyrodniczy warsztat o żubrze Pomponiku

Bajanka - animatorka, pisarka i propagatorka czytania odwiedziła pleszewską bibliotekę i zaprosiła do wspólnej zabawy najmłodszych czytelników wraz z opiekunami.

Głównymi bohaterami warsztatów była żubrza rodzina – bohaterowie  cyklu książek Tomasza Samojlika.

Podczas spotkania pojawiło się nieco iluzji, a także eksperyment ekologiczny. Dzieci odkryły mapę skarbów, a przede wszystkim świetnie się bawiły z Pompikiem i jego rodziną. Nie zabrakło czasu na przeczytanie fragmentu opowieści o żubrach. A wszystkie te aktywności przeplecione były odpowiednią dawką wiedzy dotyczącej świata przyrody.

Warsztaty odbyły się 11 maja 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach projektu Stacja Biblioteka w dobrym klimacie.

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego