Premiera książki “Ptaki powiatu pleszewskiego”

Premiera książki „Ptaki powiatu pleszewskiego”

Premiera książki "Ptaki Powiatu Pleszewskiego" odbyła się w ubiegłą niedzielę w pleszewskiej bibliotece.

Za nami bardzo udana premiera nowego wydawnictwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie. O książce ,,Ptaki Powiatu Pleszewskiego” mówili jej współautorzy Przemysław Żurawlew i Eugeniusz Markiewicz.

Książka spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników, którzy chętnie wzięli udział w spotkaniu promocyjnym, na którym nie zabrakło również przedstawicieli samorządu powiatowego, na czele z Wicestarostą Pleszewskim Damianem Szwedziakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wojciechem Maniakiem.

Publikacja jest efektem wieloletnich badań prowadzonych na terenie naszego powiatu, której dużym walorem są szczegółowe mapy prezentujące rozmieszczenie poszczególnych gatunków ptaków w naszej okolicy.

Dlaczego ptaki chętnie gniazdują w dolinie Prosny? Czy łatwo spotkać w powiecie bociana czarnego? Jak duża jest populacja bielików? Na te i inne pytania odpowiadają lokalni ornitolodzy Przemysław Żurawlew i Eugeniusz Markiewicz oraz Ryszard Orzechowski – badacz z Zielonej Góry.

Dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego, każdy z uczestników niedzielnego spotkania otrzymał bezpłatnie książkę, mógł więc w domowym zaciszu zgłębić poruszane w trakcie spotkania tematy.