Niedźwiedzie polarne i pingwiny były bohaterami rodzinnych, sobotnich spotkań

Sobota to doskonały dzień na odwiedziny w bibliotece, dlatego w czasie ferii zimowych zorganizowaliśmy w ramach Rodzinnych Sobót w Bibliotece Dzień Pingwina oraz Dzień Niedźwiedzia Polarnego.

4 lutego bohaterem spotkania był pingwin. Dzieci poznały zwyczaje i ciekawostki z życia tych sympatycznych zwierzaków oraz uczestniczyły w zabawach tematycznych. Na zakończenie zajęć uczestnicy własnoręcznie wykonali pingwinią maskę.

11 lutego w dziale dziecięcym zagościł Niedźwiedź Polarny, a na spotkaniu dominował kolor biały. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o o tych wyjątkowych zwierzętach, zagrały w grę planszową, a uwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Polarnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem misia.

Celem tego typu zajęć było nie tylko promowanie czytelnictwa, ale również wzmacnianie więzi poprzez wspólne wykonywanie zadań przez dzieci i rodziców.

Rodzinne Soboty na Stacji Biblioteka to cykliczne przeprowadzane zajęcia, a każde spotkanie poświęcone jest konkretnemu tematowi.