Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

10 lutego odbyło się spotkanie z Katarzyną Zdanowicz - autorką książki "Zawsze mówi, ze wróci"

O tym, z jak ogromnym ciężarem żyją żony i partnerki himalaistów opowiedziała w pleszewskiej bibliotece Katarzyna Zdanowicz – dziennikarka i autorka książki ,,Zawsze mówi, że wróci”.

Jej książka to dziewięć niezwykłych historii kobiet, które musiały na swoich barkach dźwigać pasję, sukcesy i porażki mężczyzn, których znamy z relacji medialnych z górskich wypraw. Poznajemy w niej codzienność m.in. Katarzyny Wielickiej, Izabeli Hajzer czy Anny Solskiej-Mackiewicz.

Podczas spotkania z czytelnikami autorka opowiadała, jak jej bohaterkom żyje się w cieniu wielkiej góry, gdy już gasną światła fleszy, a także o tym, jak przeżywa się tę największą tragedię – gdy góra zabiera ukochaną osobę.

Katarzyna Zdanowicz chętnie odpowiadała na pytania publiczności dotyczące, m.in. doboru rozmówczyń czy reakcji na jej książkę w środowisku wspinaczy. Zapowiedziała również, że w planach ma już spisanie kolejnych kobiecych historii. Oczywiście, po spotkaniu nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek.