Rozmowy o minimalizmie z Anną Mularczyk-Meyer

18 maja w ramach projektu „Stacja Biblioteka w dobrym klimacie” zorganizowano  spotkanie z propagatorką minimalizmu Anną Mularczyk-Meyer.

Anna Mularczyk-Meyer jest autorką książek: „Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym” oraz „Minimalizm dla zaawansowanych, czyli jak uczynić życie jeszcze prostszym”. Od 2010 r. prowadzi „Prosty blog”, gdzie opisuje swoje doświadczenia i obserwacje związane z upraszczaniem życia i fascynacją minimalizmem.

W czasie spotkania Anna Mularczyk-Meyer poruszyła wiele aspektów minimalizmu, który  przejawia się praktycznie w każdej dziedzinie, od ograniczania posiadanego majątku, poprzez zmniejszenie ilości przedmiotów codziennego użytku, aż po formę artystycznego wyrazu. Minimalizm wymaga zmiany nawyków konsumpcyjnych i pracy nad emocjonalnymi blokadami. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat potrzeb nadmiernego posiadania czy ciągłego doznawania nowych przeżyć.

Autorka podzieliła się również własnymi  doświadczeniami związanymi z upraszczaniem życia, pozbywaniem się nadmiaru i pracą nad sobą w trym obszarze. (M.J.)

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego