Na zdjęciu dzieci układające własne planety na niebieskiej makiecie

Mali entuzjaści kosmosu tworzyli własne planety

W ramach wydarzenia pod nazwą Stacja Nieboskłon, zaprosiliśmy dzieci na dwa interaktywne wydarzenia z astronomią w roli głównej.

Co to jest astronomia? Z czym się kojarzy dzieciom? Czy kosmos trudno jest ogarnąć? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas kosmicznego dnia, zorganizowanego przez pracowników Działu Dziecięcego.

Kosmos, astronomia i Układ Słoneczny to bardzo rozległe tematy, które fascynują dzieciaki w każdym wieku. Do wspólnej podróży zaprosiłyśmy dzieci z przedszkola, które razem z bibliotekarkami poleciały w przestrzeń kosmiczną. Przedszkolaki samodzielnie wykonały planety, asteroidy, gwiazdy i ufoludki.

Popołudniowe zajęcia otwarte poprowadziły fantastyczne Panie z PAIDI, które nie tylko rozbudziły ciekawość, ale także zainspirowały dzieci do odkrywania tajemnic kosmosu. Uczestnicy warsztatów zbudowali własny model baśniowej planety.

Zajęcia przygotowane przez bibliotekę przyczyniły się do dobrego opanowania wiedzy o kosmosie, ale również sprawiły dużo radości dzieciom. Ten dzień był po prostu kosmiczny!

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (E.C.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego