Home wydarzenia Prelekcja Piotra Dustera podczas otwarcia wystawy „Kolorowe lata 90.”
Na zdjęciu Piotr Duster

Prelekcja Piotra Dustera podczas otwarcia wystawy „Kolorowe lata 90.”

Od 7 lipca do 13 sierpnia w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie będzie można oglądać wystawę „Kolorowe lata 90.”.

Odbywa się w ramach cyklu „Biblioteczny wehikuł czasu”.

W zaaranżowanym w klimacie tamtej dekady wnętrzu pojawią się typowe dla lat 90.  gadżety, ozdoby, meble.

Każdy zwiedzający wystawę będzie miał okazję usiąść w wygodnym fotelu i przejrzeć prasę ukazującą się w latach 1990 – 1999, a także przyjrzeć się przeróżnym sprzętom, wśród których nie zabraknie  magnetofonu, starych kaset, magnetowidu czy telewizora z tamtego okresu.

O uroku tych szalonych lat opowie 7 lipca Piotr Duster – polonista, nauczyciel, były prezenter Radia Centrum, miłośnik muzyki, filmu i teatru, autor artykułów naukowych skupionych wokół obrazu Polski i Polaka przełomu 1989 i lat następnych.

07 lip 2022
Zakończone!