Home wydarzenia Spotkanie z Bogdanem Lachem

Spotkanie z Bogdanem Lachem

Zapraszamy na spotkanie z dr  Bogdanem Lachem – psychologiem biegłym z zakresu psychologii, profilowania psychologicznego, kryminalnego i kryminalistycznego, specjalistą w dziedzinie przestępczości brutalnej.

Przez 15 lat był profilerem policyjnym.  Stworzył ponad 400 profili psychologicznych i kryminalistycznych w sprawach zabójstw, zgwałceń, pedofilii oraz podpaleń. Uczestniczył min. W takich sprawach jak Wampira z Sosnowca Piotra S, seryjnego zabójcy prostytutek Mariusza H, wielokrotnego zabójcy z Katowic Leszka R, seryjnego gwałciciela działającego na terenie Katowic Tomasza K oraz w końcowej fazie prowadzonego postępowania w sprawie zabójstwa Krzysztof  Olewnika. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu profilowania oraz psychologii kryminalnej, min. „Profilowanie kryminalistyczne”, „Zbrodnia niedoskonała”, „Motyw ukryty”.

Kierownik merytoryczny i wykładowca Podyplomowego Studium dla Biegłych Sądowych Psychologów przy Uniwersytecie SWPS. Prowadził szkolenia dla prokuratorów okręgu katowickiego i wrocławskiego oraz prowadzi wykłady dla sędziów na Uniwersytecie Łódzkim w ramach studiów psychologia i psychiatria sądowa. Wydał ponad 4000 opinii psychologicznych z różnych zakresów. Od 1999 roku konsultant ds. negocjacji policyjnych. Od lat współpracuje z mediami ogólnopolskimi jako ekspert i komentator wydarzeń kryminalnych. Przez media nazwany „ojcem profilowania psychologicznego w Polsce”.

 

http://festiwal.portalkryminalny.pl/goscie/2021/bogdan-lach

Data

10 lis 2022
Zakończone!

Początek

19:00 - 19:30