Home wydarzenia Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

1 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską. Moderatorem spotkania będzie Irena Kuczyńska.

Elżbieta Cherezińska jest autorką niezwykle popularnych  powieści historycznych.

Zadebiutowała w 2005 roku. Jej dwie pierwsze książki miały charakter bardziej dokumentalny: wydana w 2005 roku „Z jednej strony, z drugiej strony” to literacka biografia Szewacha Weissa, natomiast „Byłam sekretarką Rumkowskiego” z 2008 roku przedstawia życie w łódzkim getcie.

W 2009 roku zwróciła się w stronę powieści historycznych opisujących wczesne średniowiecze, publikując Sagę Sigurn.

Na historii Piastów oparte są dwa inne cykle: rozpoczęte w 2014 roku „Odrodzone królestwo” oraz powieści „Harda” i „Królowa” z 2016 roku. Pierwszy cykl opowiada o rozbiciu dzielnicowym i składa się z części: „Korona śniegu i krwi”, „Niewidzialna korona”, „Płomienna korona”,  „Wojenna korona” i „Odrodzone królestwo”. Natomiast w „Królowej” i „Hardej” opowiedziane są losy Świętosławy-Sygrydy, siostry Bolesława Chrobrego, królowej Danii, Szwecji i Norwegii.

Odmienną tematykę ma wydana w 2013 roku książka „Legion”, wyróżniona przez Magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku. Przedstawia ona losy brygady świętokrzyskiej po zakończeniu II wojny światowej. Natomiast „Turniej cieni” (2015), rozgrywający się w XIX‑wiecznym Afganistanie, przedstawia losy kilku Polaków na tle konfliktu mocarstwowych interesów w Azji Centralnej.

 

https://www.koszykowa.pl/mkd/nowe-trendy-w-literaturze-dla-dzieci-i-mlodziezy/

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w wypożyczalni.

Data

01 gru 2022

Początek

18:00 - 19:30