Home wydarzenia Festiwal LEGO
Plakat z informacjami o Festiwalu Lego

Festiwal LEGO

„Pociąg do nauki” to coroczny dwudniowy festiwal organizowany przez Bibliotekę w Pleszewie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą klocki LEGO oraz robotyka. W pierwszy dzień festiwalu – 6 lipca – odbędą się zamknięte warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Młodzież zapraszamy na warsztaty Movie making. Podczas warsztatów uczestnicy zbudują scenografię filmu i nagrają film techniką poklatkową. Miłośników klocków LEGO zapraszamy na warsztaty z budowania dostosowane do wieku i możliwości uczestników. A fanów i budowania i robotyki zapraszamy na ostatnie sobotnie warsztaty, podczas których zbudują oni z klocków maszynę i zaprogramują jej ruch.

Na pierwszy dzień festiwalu obowiązują zapisy (w Dziale Dziecięcym lub pod numerem telefonu 62 742 83 58). Liczba miejsc na każdy z warsztatów jest ograniczona.

Drugi dzień festiwalu LEGO „Pociąg do nauki” odbędzie się 7 lipca w godzinach od 15:00 do 18:00.

Na małych i dużych miłośników klocków czekać będą różnorodne stanowiska związane z LEGO i robotyką. Wstęp jest wolny, a najmłodsi uczestnicy festiwalu pozostają pod opieką rodziców/opiekunów.

Wydarzenie organizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

06 - 07 lip 2024
Zakończone!