Home wydarzenia Biblioteczny festyn ekologiczny
Na zdjęciu zielone drzewo z przeszklonej półkuli

Biblioteczny festyn ekologiczny

19 czerwca w pleszewskiej bibliotece oraz przylegającym do niej parkingu zorganizowany zostanie biblioteczny eko festyn .

Najmłodszych zaprosimy na spektakl pt. „Pchła Krętaczka” w wykonaniu aktorów z teatru Krak-Art. z Krakowa oraz na Pan Poeta Show – czyli spotkanie z autorem książek dla dzieci, podczas którego pisarz zaprasza uczestników do wspólnej zabawy na scenie.

Podczas imprezy plenerowej wręczone zostaną również nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bohaterowie bajek na ratunek planecie”, a młodzież z Taczanowa Drugiego wystąpi z przygotowanym teatrzykiem kukiełkowym.

Podczas niedzielnego wydarzenia będzie również okazja do wymienienia się roślinami doniczkowymi oraz książkami, które biblioteka przygotowała w ramach bookcrossingu.

Na uczestników czekać będą takie atrakcje jak
ozdabianie toreb ekologicznych , warsztaty tworzenia eko biżuterii, warsztaty scrapbookingu, zabawa dużymi grami, nauka segregowania śmieci, wystawa nagrodzonych prac plastycznych.

Niezwykłą atrakcją będzie również możliwość obejrzenia campervana, który jest własnością Damiana Szwedziaka. Samodzielnie stworzył w aucie zabudowę, pozwalającą na mieszkanie w nim podczas podróży, stosując przy tym ekologiczne rozwiązania. Spotkanie będzie okazją do promowana idei caravaningu – formy turystyki motorowej, podróżowania pojazdami kempingowymi m.in. w celach krajoznawczych i wypoczynkowych.

19 cze 2022
Zakończone!