Na zdjęciu uczestnicy pikniku oraz duża maskotka fioletowo-różowego kota

Szalona zabawa w Krainie Czarów

Alicja, Szalony Kapelusznik, Królowa Kier i Biały Królik – te osobistości zawitały 18 sierpnia do Pleszewa i zaprosiły dzieci wraz z dorosłymi na herbatkę.

Szalony Kapelusznik podał swoim gościom przekąski, które należało zjeść z zamkniętymi oczami. Na cześć Królowej dzieci wykonały kilka układów tanecznych, a nawet zaśpiewały jej ulubioną piosenkę. Dzieci sprawdziły się w przeciąganiu liny, bitwie na balony, a także w quizie z wiedzy o Krainie Czarów. Na wszystkie pytania uczestnicy odpowiedzieli poprawnie. Może dlatego, że pracownicy biblioteki przypomnieli historię Alicji czytając jej fragmenty podczas Pikniku?

Fantastyczna zabawa zakończyła się sesją zdjęciową z literackimi bohaterami, w których wcielili się aktorzy z Teatru Pana O. Chętnych do pozowania przed obiektywem członków grupy FotografujeMY nie brakowało.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego