Na zdjęciu Marta Abramowicz rozmawiająca z uczestniczkami spotkania

Spotkanie autorskie z Martą Abramowicz

Czwartkowe spotkanie z Martą Abramowicz było okazją do poznania kulis powstawania jej fascynujących reportaży.

Marta Abramowicz jest reporterką, badaczką społeczną, działaczką na rzecz praw człowieka, autorką książek „Zakonnice odchodzą po cichu”, „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica” oraz „Irlandia wstaje z kolan”.

Podczas rozmowy z Zuzanną Musielak-Rybak opowiedziała m.in.  o swojej drodze pisarskiej, o sytuacji w Irlandii, gromadzeniu materiałów do książek i losach ludzi, którzy za tymi faktami i materiałami stoją.

W dyskusji i rozmowie z czytelnikami pleszewskiej biblioteki,  pojawiło się wiele refleksji i pytań związanych z sytuacją kościoła w Polsce i przemianami jakie dokonują się również w naszym kraju. Dopytywano autorkę, m.in. o to, co jej zdaniem spowodowało, że tak katolicki kraj, jakim była Irlandia, rozliczył Kościół z różnych nadużyć.

W nawiązaniu do książki „Zakonnice odchodzą po cichu”, Marta Abramowicz mówiła o o kulisach życia w zakonie i poza nim, a czytelnicy dopytywali m.in. o to, w jaki sposób autorka nawiązała kontakt ze swoimi bohaterkami.

Wydarzenie organizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (H.N.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego