Na zdjęciu uczestnicy warsztatów przesadzający rośliny

Praktyczne zajęcia przesadzania roślin

We wtorkowe popołudnie, 11 czerwca, zaprosiliśmy do biblioteki entuzjastów roślin, chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności na temat ich przesadzania i pielęgnowania.

Zajęcia poprowadziła pleszewianka Joanna Korzeniewska, która omówiła podstawowe zasady i techniki, które pozwalają roślinom zdrowo rosnąć i rozwijać się w nowych warunkach po przesadzeniu. Część teoretyczna warsztatów obejmowała również  omówienie różnych rodzajów podłoży, odpowiedniego doboru doniczek oraz najczęściej popełnianych błędów przy przesadzaniu. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoznawać sygnały, że roślina potrzebuje przesadzenia.

W części praktycznej,  każdy uczestnik przesadzał wybrane kwiaty doniczkowe. Pani Joanna krok po kroku demonstrowała, jak prawidłowo wyjąć roślinę z dotychczasowej doniczki, jak przyciąć korzenie, jeśli to konieczne, oraz jak umieścić roślinę w nowym podłożu.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – Naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt “Stacja Biblioteka – Naturalnie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego