Na zdjęciu dziewczynka czytająca maskotkom i żywemu psu ustawionych w kręgu

Podsumowanie wyjątkowego konkursu czytelniczo-fotograficznego

Za nami III. edycja konkursu czytelniczo-fotograficznego „CzytaMY na wakacjach”, polegającego na wykonaniu zdjęcia członków swojej czytającej rodziny.

Po raz kolejny uczestnicy spisali się świetnie zgłaszając wiele kreatywnych i ciekawych zdjęć. Najlepsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone. Przyznane zostały dwie nagrody główne: aparat natychmiastowy Instax oraz aparat na klisze, idealne do zabrania w wakacyjną podróż. Wszystkie zgłoszone fotografie można obejrzeć na wystawie znajdującej się przed wejściem do działu dziecięcego w bibliotece.

Celem konkursu było zachęcenie do sięgnięcia po książkę oraz pokazanie, że czytanie to także dobry sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały wręczone w niedzielę, 18 sierpnia.

Nagrody główne:

1. Miejsce: Aleksandra Paterczyk

2. Miejsce: Marzena Czajka

3. Miejsce: Bartosz Pluta

Wyróżnienia:

1. Katarzyna Boruta-Danielska

2. Katarzyna Budnik

Wydarzenie jest organizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.W.)

Projekt “Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego