Na zdjęciu Michał Cessanis pozujący do zdjęcia z trzema uczestniczkami spotkania

Podróżnik Michał Cessanis o Chinach – słodkich i pikantnych

Na własną rękę zwiedził kawał świata, a o tym, co widział i przeżył, mówi podczas wystąpień w programach telewizyjnych oraz podczas spotkań w takich miejscach jak nasza biblioteka.

O kim mowa? O Michale Cessanisie, który gościł w Pleszewie, by opowiedzieć o swoich wyprawach do Chin. Zdradził, dlaczego są one słodkie i pikantne. Podróżnik przybliżył tajniki kuchni kantońskiej i zwyczaje kulinarne chińczyków, opowiedział także o kulturze oraz o zmianach jakie nastąpiły na przestrzeni lat.

Była to niesamowita, pełna pasji i ciekawych anegdot, okraszona olbrzymią dawką humoru wyprawa przez ten fascynujący kraj.

Wydarzenie organizowane jest w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (A.C.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego