Na zdjęciu zaproszeni sportowcy wraz z dziećmi

Pleszewscy sportowcy czytali dzieciom

Kolejny raz pleszewska biblioteka włączyła się w ogólnopolską kampanię promującą czytanie małym dzieciom.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, którego inauguracją jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców do czytania. Czytanie książek maluchom ma ogromny wpływ na ich rozwój, pobudza wyobraźnię, poszerza słownictwo i pomaga w budowaniu więzi między opiekunem a dzieckiem.

W tym roku Biblioteka w Pleszewie zaprosiła do udziału w akcji lokalnych sportowców:

– Olga Bachorska – trenerka taekwondo

– Nicola Kaczmarek – kickboxerka

– Maja Rejek – lekkoatletka

– Artur Stefaniak – trener piłki nożnej

Nasi goście opowiedzieli o swoich dyscyplinach sportowych i zachęcali dzieci do uprawiania sportu oraz czytania zostając w ten sposób naszymi bibliotecznymi Mistrzami Promocji Czytelnictwa.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego