Na zdjęciu Paweł Gołuch podpisujący książki dzieciom, uczestniczącym w spotkaniu

Opowieści o Smoczych Krainach

Mali czytelnicy filii bibliotecznych w Taczanowie Drugim i Kuczkowie spotkali się z pisarzem Pawłem Gołuchem.

Paweł Gołuch jest autorem wierszy dla dzieci, tekstów piosenek oraz dowcipnych a zarazem prezentujących szlachetne wartości książek z serii „Smocze kroniki”.

Poeta w humorystyczny i przystępny sposób przekazał wiedzę odnośnie poezji oraz  zachęcał dzieci do czytania. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się jak powstaje książka i kto nad nią pracuje. Poznały ciekawe anegdoty o polskich poetach dziecięcych. Autor podczas spotkania recytował, śpiewał, grał na gitarze i  zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. (M.T.)

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna lokomotywa. Para – buch! Książka w ruch!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt “Biblioteczna lokomotywa. Para – buch! Książka w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego