Na zdjęciu Małgorzata Horoszkiewicz trzymająca miseczkę z moździerzem

Od tradycji do nowoczesności – o stosowaniu ziół w codziennym życiu

Kolejne spotkanie z doktor nauk farmaceutycznych Małgorzatą Horoszkiewicz, poświęcone było sekretom ziołolecznictwa.

Wykład  zgromadził  liczne grono miłośników naturalnych metod leczenia, a uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak stosować zioła  i łączyć je np. z różnymi lekami. Doktor Horoszkiewicz podkreśliła, że zioła od zawsze stanowiły ważny element medycyny ludowej, a ich właściwości lecznicze są doceniane także we współczesnych badaniach naukowych.

Prowadząca zajęcia   zaprezentowała również, w jaki sposób przygotowywać napary, maści oraz olejki eteryczne z wybranych ziół. Podzieliła się również praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zbierania i przechowywania ziół, aby zachować ich pełne właściwości lecznicze. Odpowiadała również  na liczne pytania, rozwiewając wątpliwości i udzielając cennych porad.

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – Naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (H.N.)

Projekt “Stacja Biblioteka – Naturalnie !”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego