Na zdjęciu Adam Wajrak robiący selfie z uczestnikami spotkania

Od słów do czynów – rozmowa z Adamem Wajrakiem

We wtorkowy wieczór, 16 lipca, biblioteka wypełniła się miłośnikami natury, a naszym gościem był Adam Wajrak, działacz na rzecz ochrony przyrody, dziennikarz, autor książek dla dzieci i dorosłych o tematyce przyrodniczej.

Podczas spotkania zdradził nam wiele niesamowitych sekretów dotyczących Puszczy Białowieskiej, jej ochrony i wpływu człowieka na jej ekosystem. Mieliśmy okazję również zobaczyć wiele pięknych zdjęć przedstawiających zwierzęta, owady, rośliny i krajobrazy puszczy.

Nie zabrakło także czasu dla publiczności, która zasypała przyrodnika pytaniami, a po spotkaniu na pamiątkowe zdjęcia i zdobycie autografu.

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – Naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.W.)

Projekt “Stacja Biblioteka – Naturalnie !”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego