Nina Lussa w pleszewskiej bibliotece

W ramach promowania proekologicznych postaw wśród najmłodszych czytelników zaprosiliśmy ich na spotkanie z autorką książek o zwierzętach.

Gdzie rośnie superdrzewo? Czy w lesie są prysznice? Gdzie się podziewa bocian Kajtek? I za jakie skarby powinniśmy być wdzięczni? Na te, i wiele innych pytań, odpowiedziała Nina Lussa – autorka serii książek o Stelli, podróżniczka i kitesurferka. Z pisarką spotkali się uczniowie klas pierwszych w Bibliotece w Pleszewie 10 października.

Podczas spotkania Nina Lussa opowiadała o skarbach, które są na wyciągnięcie ręki. Te skarby to drzewa, lasy i woda. Przekonywała ona dzieci, że każdy człowiek potrzebuje kontaktu z naturą i zachęcała do leśnych kąpieli. Autorka uwielbia także zwierzęta i podzieliła się z dziećmi historiami o zwierzętach z różnych stron świata. Opowiedziała ona o przyjaźni z małpką, herbatce ze świnkami i o tym, jak w Egipcie uratowała bociana.

Nawiązując do książki „Stella, Pikuś i przyjaźń” Nina Lussa opowiadała o języku przyjaźni oraz o małych rzeczach, które sprawiają mnóstwo radości.

Na zakończenie spotkania autorka zdradziła dzieciom sekrety związane z jej książkami.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt „Stacja Biblioteka- Naturalnie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego