Gawęda poetycka z Włodzimierzem Hryniewiczem

Mieczysław Hryniewicz - aktor filmowy, teatralny i dubbingowy odwiedził Pleszew w ramach 3. edycji Bana Film Festival.

W piętek 6 września 2024r. pleszewska biblioteka stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia – gawędy poetyckiej z udziałem aktora. Hryniewicz opowiedział zebranym o swoim zamiłowaniu do poezji oraz fascynacji twórczością poetów tj. Tytus Czyżewski.

Uczestnicy wieczornego wydarzenia mieli okazję zanurzyć się w świat poezji w interpretacji  artysty. Zaprezentował wybrane wiersze zarówno klasyków polskiej literatury, jak i współczesnych poetów. Podzielił się również swoimi refleksjami na temat znaczenia poezji w jego życiu i karierze artystycznej.

Włodzimierz Hryniewicz, znany z wielu ról filmowych i teatralnych, opowiadał również o swojej drodze zawodowej.

Gość specjalny festiwalu odebrał nagrodę honorową z rąk Pawła Sarbinowskiego oraz odsłonił swoją tabliczkę w galerii zasłużonych dla sztuki, znajdującej się przy pleszewskiej bibliotece.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego