Na zdjęciu Filip Springer wraz z uczestnikami warsztatów podczas postoju przy torach kolejowych

Fotograficzno-rowerowe warsztaty „Aparat, rower i stara mapa”

29 czerwca pleszewska biblioteka zaprosiła czytelników na wyjątkowe wydarzenie.

Prowadzącym zajęcia był Filip Springer – reporter, fotograf, autor książek m.in.: „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Mein Gott, jak pięknie”.

Warsztaty miały formę rowerowej wycieczki po najbliżej okolicy. Oczywiście tempo i dystans były dostosowane do wszystkich uczestników.

W czasie warsztatów fotograf podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym oraz wskazał, jaka narzędzia wykorzystuje się do uchwycenia najlepszych kadrów.
Przedstawił też “teorię przepływu” (flow) opracowaną przez węgiersko – amerykańskiego psychologa, która pozwala zanurzyć się w wykonywanych czynnościach i czerpać z nich jeszcze większą satysfakcję.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.J.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego