Na zdjęciu dwoje ludzi rozmawiających na tle wystawy obrazów

Festiwal P.A.Cars Fest Pleszew

W ramach wydarzenia P.A.Cars Fest Pleszew, pleszewska biblioteka zorganizowała wraz z Zajezdnią Kultury konkurs plastyczny dla najmłodszych uczestników festiwalu w trzech kategoriach: przedszkole, klasy 1-4, klasy 5-8, który okazał się wielkim sukcesem.

Dzieci miały możliwość wykazania się kreatywnością i talentem artystycznym, tworząc prace nawiązujące do tematyki motoryzacyjnej oraz festiwalowej. Konkurs przyciągnął liczne zgłoszenia, a 30 najlepszych prac nagrodzono i wyeksponowano podczas wydarzenia. Dodatkowo też przyznano nagrodę specjalną.

Łącznie przygotowano trzy interesujące wystawy, które przyciągnęły licznych mieszkańców oraz gości przybyłych do miasta na festiwal. Wystawy te prezentowały różnorodne tematy, od motoryzacji – wystawa fotograficzna, przez sztukę współczesną – „Pacarsowa wystawa” z wibracjami Ameryki, aż po wspomnianą wystawę pokonkursową dzieci „Projekt amerykańskiego pojazdu przyszłości” na pleszewskim rynku.

Oprócz tego, biblioteka przygotowała warsztaty fotograficzne i sesję pin-up, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów i uczestników wydarzenia. Uczestnicy mieli okazję przyglądać się pracy fotografów i prowadzącego Artura Mateckiego oraz przenieść się w czasie do lat 50. i 60. Sesja ta stała się atrakcją zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników retro estetyki. (I.G-S.)

Fot. Marcin Dratkowski, Marta Witczak-Buczma, biblioteka