Na zdjęciu czytelniczka wybierająca kwiaty podczas akcji wymiany roślin

Czytelnicy wymieniali się roślinami – kolejna zielona akcja w bibliotece

Pleszewska biblioteka już po raz drugi zorganizowała akcję plantcrossingową, polegającą na wymianie roślin.

Przepiękne sadzonki zostały do biblioteki dostarczone przez czytelników i przyjaciół instytucji, a także podarowane przez lokalną firmę M. W. K. Jańczak z Prokopowa.

W bibliotecznym holu stworzony został ogrodniczy kącik, a wśród wypełnionych doniczek można było znaleźć okazy domowe, rabatowe czy balkonowe. Szczególne zainteresowanie wzbudzały begonie, niecierpki oraz skalniakowe rojniki, a z roślin domowych anginka, żyworódka oraz różnego rodzaju aloesy.

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – Naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego