Na zdjęciu uczestnicy rajdu rowerowego na postoju w plantach w Pleszewie

Biblioteczny rajd rowerowy i opowieści o pleszewskiej przyrodzie

Kolejny rajd rowerowy, zorganizowany 14 lipca, przebiegał pod hasłem "Poznajemy przyrodę powiatu pleszewskiego”.

Wystartować w rajdzie mógł każdy chętny, niezależnie od wieku, a  udział wzięły zarówno rodziny z dziećmi jak i seniorzy. Rowerzyści ruszyli w trasę spod budynku biblioteki, każda z grup prowadzona i nawigowana była przez bibliotekarzy.

Po przejechaniu kilku kilometrów przez Dobrą Nadzieję i Zieloną Łąkę, zatrzymaliśmy się w pleszewskich plantach. Podczas przystanku o historii powstania parku i przyrodzie opowiedział Przemysław Żurawlew, przyrodnik, ornitolog, entomolog. Następnie wszyscy wsiedli na rowery ruszając na ostatni odcinek wyprawy, wiodący ulicami Pleszewa.

Na mecie, która w tym roku miała miejsce w pleszewskiej bibliotece, na wszystkich uczestników czekały przekąski i upominki oraz bookcrossing, czyli akcja wymiany książek.

Partnerami wydarzenia byli:

Bank Spółdzielczy w Pleszewie

Piotr Kusiakiewicz

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – Naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  (M.W.)

Projekt “Stacja Biblioteka – Naturalnie !”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego