Sportowe przygody z książką

„Biblioteczne Igrzyska” - pod takim hasłem zorganizowano cykl sześciu spotkań czytelniczo – sportowych w pleszewskiej bibliotece i oraz filiach bibliotecznych.

Celem tych zajęć było  połączenie czytania z aktywnością fizyczną, co stanowiło doskonałą okazję do promowania zdrowego stylu życia i jednocześnie rozwijania zainteresowań literackich.

Scenariusze zajęć oparte zostały na literaturze związanej z  tematyką sportu, przygody i zdrowego stylu życia, co doskonale wprowadzało młodych czytelników w  dalszą część zajęć.

Ważnym elementem spotkań było promowanie idei olimpijskich. Dzieci w przystępny sposób poznawały wartości i zasady, takie jak uczciwość, waleczność, współpraca w grupie, szacunek do przeciwnika.

Po literackim wstępie, uczestnicy brali udział w  zabawach sportowych, które odbywały się również na terenie wokół biblioteki. W programie znalazły się gry zespołowe, tory przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia, których celem było m.in. rozwijanie  umiejętności pracy zespołowej.   Biorąc udział w różnych formach rywalizacji, szczególną uwagę zwracały na zasady Fair Play, o których wcześniej dzieci  rozmawiały z bibliotekarką. (M.T.)

Projekt “Biblioteczna Lokomotywa – Para buch! Książka w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego