Ceniony za swoją bezkompromisową twórczość, która często odnosi się do elementów popkultury. Debiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości”.
Zdobył popularność także jako współtwórca i scenarzysta głośnych polskich seriali, takich jak „Belfer” oraz „Ślepnąc od świateł”, który powstał na podstawie jego własnej powieści o tym samym tytule. Autor w swoich książkach porusza trudne zjawiska kulturowe i społeczne.
Na spotkaniu w pleszewskiej bibliotece Jakub Żulczyk opowiadał o swojej drodze twórczej, inspiracjach, a także o tym, jak ważne jest, by być szczerym wobec siebie i swoich czytelników. Zdradził też kulisy pracy nad książkami, jak buduje postacie, jak poszukuje nowych tematów i jak zderza się z trudnościami pisarskimi. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań dotyczących jego ostatniej książki „Dawno temu w Warszawie”, będącej kontynuacją powieści „Ślepnąc od świateł”. Na zakończenie spotkania autor zdradził swoje zawodowe plany na przyszłość.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (M.J.)
Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego