Ekologiczne zajęcia w Klubie Kodowania

Kodowanie dla Zielonej Planety – pod takim hasłem przebiegły 2 spotkania dzieci zrzeszonych w Lokalnym Klubie Kodowania.

Spotkania połączyły wzmacnianie postawy ekologicznej u najmłodszych oraz zabawę z programowaniem.

Młodzi programiści uczyli robota Photona segregacji śmieci, przy okazji poznając zasady jego programowania. Wykorzystując roboty oraz dedykowaną matę, dzieci stworzyły także prostą grę planszową „ucząc” Photona proekologicznych postaw. Nutka rywalizacji wywołała sporo emocji wśród uczestników warsztatów.

Dzięki grze edukacyjnej „AI dla oceanów” klubowicze dowiedzieli się, czym jest sztuczna inteligencja i w jaki sposób się uczy. Dzieci nauczyły AI rozróżniać stworzenia morskie od śmieci. Pozostał tylko problem zbudowania urządzenia, które fizycznie mogłoby usuwać śmieci z oceanu nie robiąc krzywdy morskim stworzeniom. Kto wie, może któreś z uczestniczących w zajęciach dzieci w przyszłości rozwiąże ten problem?

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – naturalnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego