Festiwal po Drodze w Pleszewie

Pleszew był ostatnim przystankiem niezwykłego wydarzenia literackiego - Festiwalu po Drodze.

Przez cały dzień na pleszewskim rynku odbywały się spotkania z autorami, a gośćmi festiwalu byli m.in. Bianka Rolando, Adam Rybiński, Joanna Mueller, Tomasz Karamon, Rafał Milach.

Dla dzieci przygotowano specjalny namiot, gdzie mogły wziąć udział w spotkaniach autorskich z Sylwią Stano i Maliką Tomkiel oraz warsztatach prowadzonych przez Robba Maciąga.

Uczestnicy tej wyjątkowej imprezy literackiej wzięli również udział w spacerze przyrodniczym z Stanisławem Łubieńskim, warsztatach dyskutowania o książkach z Magdaleną Gościniak, lekcji poezji z Julią Fiedorczuk.

W rozmowie podsumowującej wielkopolską edycję Festiwalu, którą moderowała Weronika Warzkowicz, udział wzięli: Sylwia Chutnik, Mariusz Szczygieł, Witold Szabłowski i Julia Fiedorczuk.

Wydarzeniu towarzyszyły także „Konsultacje społeczne” Teatru Improwizowanego Klancyk i set DJ-ski Grzegorza Czemiela, pokaz filmu „Przynoszę ci dzikość” (2024, reż. Dyba Lach).

Lokalnie w organizację Festiwalu po Drodze włączyli się:  samorząd Miasta i Gminy Pleszew, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew oraz Zajezdnia Kultury w Pleszewie.