Grupowe zdjęcie uczestników forum

18 czerwca gościliśmy kadrę zarządzającą bibliotekami z całej Polski.

Wszystko za sprawą 5. Forum Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek, które odbywało się w Pleszewie pod hasłem ,,Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek”.

W czasie wydarzenia, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY wspólnie z naszą biblioteką, uczestnicy zdobywali wiedzę na temat znaczenia sieciowania i budowania branżowych relacji, poszerzali liderskie kompetencje oraz wymieniali doświadczenia, m.in. na temat pracy w różnorodnym zespole – temu zagadnieniu poświęcono bowiem panel dyskusyjny z udziałem praktyków. O roli liderów lokalnych społeczności w niełatwych czasach mówił Jacek Królikowski – prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W ofercie warsztatowej forum znalazły się z kolei zagadnienia związane z tym, skąd lider może czerpać siłę, a także z dostępnością w bibliotece. Uczestnicy mieli także możliwość odwiedzenia gostyńskiego bibliobusa i zastanowienia się, czy taka mobilna biblioteka to rozwiązanie dla ich instytucji.

5. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Bo biblioteki potrzebują silnych liderów_ek” jest organizowane przez Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek INICJATYWY ze środków Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.