ul. Kolejowa 1

Zostań superprogramistą! Bezpłatne kursy programowania on-line

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Zostań superprogramistą! Bezpłatne kursy programowania on-line

Zostań superprogramistą! Bezpłatne kursy programowania on-line

Zostań superprogramistą!

Python oraz język SQL nie będzie miał tajemnic przed Czytelnikami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Biblioteka dołączyła do projektu Koduj_pro, w ramach którego Czytelnicy Biblioteki mogą wziąć udział w bezpłatnych kursach programowania online.

Kursy skierowane są do młodzieży i dorosłych, którzy chcą ponieść swoje kompetencje w zakresie programowania.

Co musisz zrobić, aby skorzystać z kursów?

1. Załóż konto na stronie edukacja.lnu.org.pl. Jeśli nie masz 18 lat, poproś rodzica o założenie konta. Nie zapomnij o przeczytaniu regulaminu LNU!
  2. Załóż lub aktywuj swoje konto czytelnika Biblioteki w Pleszewie. Przyjdź do nas na ul. Kolejową 1 lub zadzwoń.
  3. Przeczytaj regulamin i wypełnij formularz zgłoszenia dostępny na stronie biblioteka.pleszew.pl. Będziesz musiał podać swoje imię, nazwisko, adres mailowy, numer karty czytelnika oraz numer LNU ID
  4. Poczekaj na przyznanie dostępu do kursów. O włączeniu dostępu poinformujemy Cię mailowo.
  5. Zostań superprogramistą / superprogramistką!

Informacja o kursach:

SQL Level 1:

Rozdziałów: 5

Lekcji: 116

Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

Python Level 1:

Rozdziałów: 7

Lekcji: 169

Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

Kursy przeznaczone są do samodzielnej pracy i można z nich korzystać w dowolnej chwili. Czytelnicy otrzymają dostęp do obu kursów na okres 3 tygodni. Decyduje kolejność zgłoszeń.

grafika przedstawiająca superbohaterów Wonder Woman i Batmana