Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zajęcia dla najmłodszych w bibliotece w Zawidowicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Zajęcia dla najmłodszych w bibliotece w Zawidowicach

Zajęcia dla najmłodszych w bibliotece w Zawidowicach

W filii bibliotecznej  w Zawidowicach  w ostatnich miesiącach przeprowadzono wiele ciekawych zajęć skierowanych do najmłodszych czytelników biblioteki. Odbyły się m.in. zajęcia z kodowania, gdzie przedszkolaki uczyły się co to jest kod, jakie elementy może zawierać i poprzez  zabawę w grupie tworzyły swój pierwszy kod obrazkowy.

 

Przeprowadzone zostały także lekcje biblioteczne pt. „Elmer – Słoń w kratkę”, gdzie dzieci poznały przygody słonia Elmera, uczyły się czym jest  tolerancja wobec innych oraz uczestniczyły w zabawie z chustą animacyjną. Kolejna lekcja zatytułowana  „Franklin przygotowuje Święta”, przybliżała dzieciom  tradycje bożonarodzeniowe oraz elementy związane z świętami. Na koniec zajęć stworzyły własnoręcznie świąteczne kartki.

 

Podczas kolejnych zajęć zaprezentowano młodym czytelnikom teatrzyk kamishibai pt. „Szukając Marudka” , który opowiada  historię zagubionego psa Marudka. Dzieci poznały przygody psa oraz same narysowały zakończenie historii, którą później zaprezentowały w teatrzyku.

 

Dzieci z Zawidowic otrzymały również wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”  zorganizowanej przez Instytut Książki.  (P.K.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast