ul. Kolejowa 1

,,Liryka wokalna Stanisława Moniuszki’’ fotorelacja ze spotkania

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > ,,Liryka wokalna Stanisława Moniuszki’’ fotorelacja ze spotkania

,,Liryka wokalna Stanisława Moniuszki’’ fotorelacja ze spotkania

Dnia 23 lutego br. w ramach  Bibliotecznego Saloniku Kulturalnego w Bibliotece Publicznej  Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbył się koncert pt. „Liryka wokalna Stanisława Moniuszki” wybitnego kompozytora „ojca polskiej opery narodowej”.

Imprezą tą biblioteka włączyła się w obchody Roku Stanisława Moniuszki, ustanowionego decyzją Sejmu RP na 200. rocznicę jego urodzin. Utwory kompozytora przypomniała wokalistka Beata Gramza – finalistka Międzynarodowego Konkursu Opery Włoskiej Ranieri I Cestelli w Berlinie. Na pianinie grała  Marta Ożelska–Kurzawa, absolwentka Konserwatorium Muzycznego w klasie prof. Matthijsa Verschoora w Amsterdamie.

Zgromadzona publiczność usłyszała m.in. utwory z opery „Straszny Dwór” oraz pieśni „Polna różyczka”, „Złota rybka”, „Prząśniczka”.

Koncert przeplatany był anegdotami z życia kompozytora.  Na koniec zabrzmiała bardzo znana pieśń „Znaszli ten kraj’’ do słów Goethego.

W koncercie wzięło udział ponad 40 osób.