Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Dotacja z MKiDN na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dotacja z MKiDN na zakup nowości wydawniczych

Dotacja z MKiDN na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pozyskała dotację na zakup nowości wydawniczych w kwocie 15.113 zł, w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

 

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczeni  oraz liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania, a w konsekwencji zwiększenia oferty czytelniczej dla użytkowników biblioteki.

 

W ramach otrzymanej dotacji pleszewska biblioteka zakupi książki oraz audiobooki dla dzieci i dorosłych.

Zakup nowości wydawniczych do pleszewskiej biblioteki   dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast