Z biblioteką w szeroki świat

Aby poznać krańce Ziemi i Wszechświata nie potrzeba wiele. Wystarczy grupa chętnych dzieci, kilka książek i mnóstwo tematycznych zabaw. Przekonali się o tym uczestnicy wakacyjnych podróży, którzy uczęszczali na wakacyjne zajęcia w filii bibliotecznej BPMiG w Pleszewie w Zawidowicach.

Były wizyty nad morzem i zagubienie się na bezludnej wyspie, a także spacer po lesie i wyprawa w kosmos. Podczas każdego spotkania dzieci słuchały tematycznych opowiadań oraz wykonywały prace plastyczne.

Filia biblioteczna w Zawidowicach ogłosiła również wakacyjny konkurs czytelniczy ph. “Czytanie książek to świetna sprawa!”. Podczas ostatnich wakacyjnych zajęć nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. (P.M.)