Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wystawa “Literatura w obiektywie”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wystawa “Literatura w obiektywie”

Wystawa “Literatura w obiektywie”

7 sierpnia 2021 r. na terenie obok Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Literatura w obiektywie”, która była pokłosiem warsztatów fotograficznych z Andrzejem Staszokiem.

Zaprezentowane zostały portrety postaci literackich, w które wcieliły się niezwykłe modelki: Beata Maria Chajnowska („Komediantka”), Wiktoria Kulińska („Ania z Zielonego Wzgórza”), Martyna Jędrasiak („Awantura o Basię”). Dziewczyny przygotowały się do swoich ról i świetnie ukazały historie swoich bohaterek.

 

W warsztatach brało udział 30 fotografów nie tylko z Pleszewa, ale między innymi: Kalisza, Ostrowa Wlkp., a nawet Poznania. Część fotografów poczuła się na siłach i zgłosiła chęć wzięcia udziału w wystawie.

Po burzliwych naradach 3-osobowego jury, część z nadesłanych fotografii trafiła na wystawę.

Ci, którzy obejrzeli ekspozycję, nie powinni czuć się zawiedzeni. Wystawa jest prawdziwą ucztą dla oka. Zaprezentowane prace zachwycają pomysłem, subtelnością kompozycji, wielowątkowością przekazu.

Przede wszystkim jednak na emocje oddziałuje podjęta tematyka. Ze zdjęć wyłania się radość, marzycielskie usposobienie bohaterek oraz przekrój wielu emocji, które towarzyszyły im na kartach książek,  obok których nie można przejść obojętnie. To zamknięte w kadrze ulotne chwile, ułamki sekund uwiecznionych postaci.

 

Spotkanie  zorganizowane zostało w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logo. Napis Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wizerunek orła w koronie
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast