Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wystawa “Moje Indie” Anny Chmielewskiej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wystawa “Moje Indie” Anny Chmielewskiej

Wystawa “Moje Indie” Anny Chmielewskiej

28 listopada 2021 r. w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Moje Indie”.

Młoda i utalentowana autorka zdjęć – Anna Chmielewska – podczas rozmowy z Zuzanną Musielak – Rybak opowiadała o swoich pasjach związanych z podróżami i fotografią. Wyjaśniała, co skłoniło ją do podjęcia wyzwania, jakim była trwająca miesiąc wyprawa do Indii.

Opisywała ten niezwykły, pełen sprzeczności kraj oraz uczucia, jakie w niej wzbudziły spotkania z jego mieszkańcami, których uwieczniła na swoich zdjęciach. Podzieliła się refleksjami będącymi owocem tej pod wieloma względami (zarówno ekonomicznymi, jak i emocjonalnymi) trudnej i wymagającej podróży.

To, co ujrzała i czego doświadczyła, okazało się dla niej wyjątkowo cenną lekcją, gdyż nauczyła się doceniać to, co ma, na nowo dostrzegła wartość najprostszych rzeczy. Opowiedział także o swych marzeniach związanych z wyprawą do Afryki.

Przybyli goście mogli podziwiać fotografie przy dźwiękach indyjskiej muzyki, przy zapachu orientalnych kadzidełek i blasku świec.

 

Wystawę prac Anny Chmielewskiej będzie można oglądać do końca grudnia w sali widowiskowej na pierwszym piętrze biblioteki. (A.M.)

 

 

Wystawę zorganizowano w ramach Klubu Podróżnika – nowej inicjatywy Biblioteki w projekcie “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast