Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

“Kulturalne PPL” – wystawa fotografii reporterskiej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > “Kulturalne PPL” – wystawa fotografii reporterskiej

“Kulturalne PPL” – wystawa fotografii reporterskiej

15 października 2020 r.  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego, otwarto wystawę „Kulturalne PPL” –  Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”. Wystawa powstała w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, który obejmuje 78 imprez fotograficznych na terenie Wielkopolski, w tym także Pleszew , a jej realizacja możliwa była dzięki grantom otrzymanym  z MKiDN  na realizację projektu   “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”.

 

Wystawa „KULTURALNE PPL” prezentuje fotografie, które są wyrazem tęsknoty za bogatym życiem kulturalnym miasta, gminy i powiatu  sprzed czasu pandemii.  Prezentowane  na wystawie migawki z koncertów, spotkań z interesującymi osobami, wydarzeń sportowych skłaniają do refleksji nad otaczającą rzeczywistością i głębokością przeobrażeń, jakie zaszły w ostatnim czasie. Autorzy zdjęć wcześniej byli zawsze tam, gdzie działo się coś ciekawego. Stąd bogactwo tematyki prezentowanych zdjęć, pozwalających mieć nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normalności.

 

Integralną częścią wystawy  była prelekcja pt. “Instrukcja ciekawości. Pierwszy krok by sięgnąć po aparat”  Magdaleny Sobczak, absolwentki Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w Poznaniu i zawodowego fotografa,  opowiadająca m.in. o fotografii reportażowej.

Całość spotkania  z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne była  bezpośrednio transmitowana za pomocą mediów społecznościowych, a wystawę udostępniono  także w wersji on-line.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.(I.G-S.)

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast