Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wystawa „Miłość do fotografii” Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wystawa „Miłość do fotografii” Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”

Wystawa „Miłość do fotografii” Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”

Spotkania rocznicowe  oraz wystawa „Miłość do fotografii” Klubu „Lokalni Pstrykacze PPL”

 

W lutym 2019 r.  przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego powstał Klub „Lokalni Pstrykacze PPL”. Osoby skupione w klubie  połączyła miłość do fotografii.

Głównym celem działania Klubu jest przede wszystkim rozwijanie pasji, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiadomościami z dziedziny fotografii. To również zajęcia w plenerze, udział w lokalnych wydarzeniach oraz popularyzacja piękna fotografii.

Pierwszy rok klubu podsumowano przy torcie. Było co wspominać, bowiem klubowi udało się zorganizować: cztery wystawy (jedną indywidualną), współpracować przy trzech kalendarzach, nawiązać współpracę z wieloma ludźmi i instytucjami. Zorganizowano też spotkania i warsztaty w dziedzinie fotografii. Jednak najlepszą rekomendacją ich działalności było nominowanie do zaszczytnego tytułu: „Pleszewianin roku 2019”.

Nie obyło się także bez „rocznicowego” wyjazdu plenerowego. Na taką okoliczność wybrano Gołuchów, gdzie odbyło się spotkanie z klubem Gołuchowskich Morsów, a następnie odwiedzono miejsce ukochane przez wszystkich fotografów, czyli park krajobrazowy.

Kulminacją obchodów rocznicy była wystawa „Miłość do fotografii” połączona z programem muzycznym Q-Artist w składzie: Artur Kowalski (instrumenty perkusyjne), Lechosław Nowak (trąbka) oraz Kornelia Raźniewska (wokal).

Wystawę „Miłość do fotografii” można będzie oglądać jeszcze  przez jakiś czas w bibliotece. Polecamy, gdyż jest to wystawa pełna pasji i wspomnień, obrazuje indywidualność każdego autora zdjęć. Jest zapisem tego, co ich zatrzymuje, co dotyka, i czego oni dotykają. Opowieść o zwykłych momentach oraz tych szczególnych i znanych wyłącznie autorom zdjęć, ale ich symboliczne znaczenie sprawia, że każdy może się w nich przejrzeć, odnajdując w nich kawałek siebie i swoich doświadczeń, ale też fragmenty miejsc i wydarzeń związanych z naszą historią, miastem i powiatem.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki i oglądania wystawy. (I.G.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast