Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wykłady o regionie wielkopolskim Aleksandry Warczyńskiej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Bez kategorii  > Wykłady o regionie wielkopolskim Aleksandry Warczyńskiej

Wykłady o regionie wielkopolskim Aleksandry Warczyńskiej

PIĘKNE MIEJSCA NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK

 

W ramach cyklu „Lipcowe czwartki z regionem” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyły się dwa wykłady popularyzujące walory turystyczne Wielkopolski.

 

Wykłady prowadziła Aleksandra Warczyńska, specjalista ds.  informacji turystycznej i regionalnej w Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Współautorka strony krajoznawczej regionwielkopolska.pl, organizatorka ponad stu autorskich wycieczek po Wielkopolsce w ramach cyklu: „Wielkopolska bez tajemnic” oraz licznych warsztatów o tematyce turystyczno-krajoznawczej. Autorka i opiekunka serii gier terenowych „Wielkopolskie Questy” oraz autorka bloga wielkopolskaciekawie.pl.

 

Pierwszy wykład „Wielkopolska – cudze chwalicie swego nie znacie”, okrywał piękno naszej małej ojczyzny. Często wyjeżdżamy na wakacje, szukając atrakcyjnych, ciekawych miejsc w odległych zakątkach Polski. Tymczasem mieszkamy w regionie, który ma wiele atrakcji turystycznych. To właśnie w Wielkopolsce mamy miejsca i historie, o których mówimy pierwsze, najstarsze, największe, jedyne, unikalne.

 

Drugi wykład dotyczył questingu „Historia, ludzie, miejsca – questowanie”. Promował nową formę turystyki, która zyskuje coraz większą popularność. Questing to połączenie gry miejskiej i popularnych podchodów. Jest to atrakcyjna forma popularyzacji walorów turystycznych i promocji regionu.

Czwartkowe spotkanie było także okazją do promocji najnowszego questu, wydanego przez pleszewską bibliotekę. Quest „Rowerowa wyprawa w przeszłość Pleszewa i okolic” pozwala na poznanie ciekawostek historyczno-przyrodniczych  znajdujących się wzdłuż 28 kilometrowej trasy Pleszew – Kowalew – Fabianów – Lutynia – Suchorzew – Pleszew.

 

Wszystkie wymienione wydarzenia odbyły się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczne podróże w czasie”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast