Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Lipcowe czwartki z regionem

Lipcowe czwartki z regionem

16 i 23 lipca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyły się kolejne spotkania z cyklu „Lipcowe czwartki z regionem”.

 

Tym razem w roli przewodnika po tematach wystąpił Marcin Czerwiński – prezes pleszewskiego Oddziału PTTK. Opowiadał on m.in. o tym po co są szlaki, jak się je znakuje i kto znakuje szlaki turystyczne. Uczestnicy spotkania poznali szlaki turystyczne, które przebiegają przez Pleszew i powiat pleszewski, w tym szlaki międzynarodowe i Transwielkopolską Trasę Rowerową. Szlaki jakimi opiekuje się PTTK Odział Pleszew to szlak czerwony WK 3611-c, szlak żółty WK 193-y oraz szlak niebieski WK 3682-n o łącznej długości niemal 100 km. Publiczność miała też okazję poznać sposoby innych krajów na wyznaczanie i oznaczanie szlaków turystycznych.

 

Na kolejnym spotkaniu publiczność poznała miejsca doskonałe dla turystyki rodzinnej. Marcin Czerwiński zachęcał do zwiedzania jaskiń, twierdz, kopalni, a przede wszystkim miejsc, które dają zwiedzającemu możliwość aktywnego uczestnictwa w zwiedzaniu. Takie miejsca to m.in. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego w Poznaniu lub Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. (A.C.)

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast