Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wykład prof. dr. hab. Tomasza Mizerkiewicza

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wykład prof. dr. hab. Tomasza Mizerkiewicza

Wykład prof. dr. hab. Tomasza Mizerkiewicza

“Niewspółczesność. O doświadczeniu czasu w polskiej literaturze najnowszej” – to tytuł kolejnego już wykładu, z jakim przyjechał do Pleszewa prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz – absolwent pleszewskiego liceum, a obecnie Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Tym razem zaprosił słuchaczy do refleksji nad rolą jednego z istotnych elementów dzieła literackiego, czyli czasu.

W sposób przystępny analizował to zagadnienie w odniesieniu do poszczególnych epok i okresów literackich,  akcentując  wagę  tego elementu dla zrozumieniu dzieła literackiego.

Swoje tezy ilustrował konkretnymi tytułami   różnych gatunków literackich, w tym  tomikami poezji.

 

Wykład  przyczynił się  nie tylko do popularyzacji czytelnictwa i do lepszego rozumienia literatury, w tym polskiej literatury najnowszej,  podniósł  również kompetencje czytelnicze słuchaczy.

 

Mimo obostrzeń sanitarnych, spotkanie z Profesorem  wzbudziło duże zainteresowanie czytelników, a transmisja online umożliwiła udział w nim tych czytelników, którzy pozostali w domach.

 

Wykład był częścią realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast