Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wykład rehabilitantki Joanny Klonowskiej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wykład rehabilitantki Joanny Klonowskiej

Wykład rehabilitantki Joanny Klonowskiej

W dniu 29 marca odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”.

 

Naszym gościem była rehabilitantka Joanna Klonowska, kierownik Zakładu Fizjoterapii Pleszewskiego Centrum Medycznego.
Tematem wykładu było zapobieganie upadkom u osób starszych w domu i środowisku zewnętrznym. Pani Joanna przekonywała zebranych na spotkaniu, że rehabilitacja to dobry sposób na poprawę stanu ciała osoby w starszym wieku. Wykład przybliżył zebranym problemy i bariery z jakimi zmagają się osoby starsze, które ograniczają lub utrudniają ich funkcjonowanie w życiu codziennym.

 

Poprzez odpowiednio dobrany do wieku i stanu pacjenta trening, uzyskamy pozytywne rezultaty. Dużym utrudnieniem, na który zwróciła uwagę rehabilitantka bywają zaburzenia równowagi. Człowiek w podeszłym wieku zaczyna mieć problemy z równowagą, ogranicza chodzenie z powodu strachu przed upadkiem, co przyczynia się do tego że mięśnie i zdolność utrzymywania równowagi pogarszają się jeszcze bardziej.

 

Było to pierwsze spotkanie w cyklu Akademia Zdrowia. Na kolejne wydarzenie w ramach tej Akademii zapraszamy w maju, gdzie będziemy gościć niezwykle popularną psycholożkę, autorkę poradników – Katarzynę Miller.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “”Biblioteczna Akademia Rozmaoitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast