Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Zapraszamy 18 września (piątek) o godz. 18.00 na Monodram poetycki na podstawie teksów Zbigniewa Herberta „Życiorys” w wykonaniu Wojciecha Wysockiego.

 

Monodramat „Życiorys” stanowi prezentacje starannie wybranych, połączonych przez artystę Wojciecha Wysockiego w sceniczną całość utworów Zbigniewa Herbarta, obejmujących niezwykle szerokie i wewnętrzne zróżnicowanie tematyczne. W sposób bardzo charakterystyczny dla twórczości Zbigniewa Herberta „Życiorys” łączy rozmaite, uniwersalne problemy oraz pytania egzystencjalne z drobnymi metaforycznie i alegorycznie wyrażanymi obserwacjami i opowiastkami o życiu godziwym i niegodziwym, ludzi, zwierząt oraz o otaczających nas przedmiotach.

 

Wojciech Wysocki – aktor teatralny i filmowy. Zadebiutował tytułową rolą w „Kordianie” Juliusza Słowackiego w reżyserii Erwina Axera na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego. Związany z teatrami warszawskimi, m.in. Współczesnym i Dramatycznym. Na dużym ekranie debiutował rolą pianisty w melodramacie Jana Batorego ”Con Amore”. Zagrał w ponad 70 filmach fabularnych. Aktor znany jest z wielu popularnych seriali, jak: ”Dom”, ”Ekstradycja”, ”Zostać Miss”, ”Na Wspólnej”. Wystąpił w wielu realizacjach Teatru Telewizji.

 

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą. Propagator poezji Adama Mickiewicza, autor i producent dwóch koncertów opartych o twórczość polskich romantyków: „Rozmowa z piramidami” oraz „Mickiewicz Unplugged”.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast