Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Poetyckie CV Zbigniewa Herberta

Poetyckie CV Zbigniewa Herberta

18 września Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego zaprosiła na monodram poetycki „Życiorys” na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta.

 

Na scenie wystąpił Wojciech Wysocki, aktor teatralny i filmowy. Aktor znany jest z  popularnych seriali, m.in.: ”Dom”, ”Ekstradycja”, ”Zostać Miss”, ”Na Wspólnej” oraz z wielu realizacji Teatru Telewizji.

 

Aktorowi na scenie towarzyszył muzyk i kompozytor Piotr Kajetan Matczuk. Muzyk jest liderem i założycielem zespołu Piramidy. Jest propagatorem poezji Adama Mickiewicza, autorem i producentem dwóch koncertów opartych na twórczości polskich romantyków: „Rozmowa z piramidami” oraz „Mickiewicz Unplugged”.

 

Monodramat poetycki „Życiorys” stanowi prezentacje starannie wybranych, połączonych przez artystę Wojciecha Wysockiego w sceniczną całość, utworów Zbigniewa Herberta obejmujących niezwykle szerokie i tematycznie zróżnicowane wątki łączące refleksje egzystencjonalne.

Z powodu dużego zainteresowania spektaklem został przeniesiony do Domu Kultury w Pleszewie. (M.J.)

 

Monodram odbył się w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

 

Projekt  “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast