ul. Kolejowa 1

Wizyta pleszewskich bibliotekarzy w bibliotekach w Śremie i Kościanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wizyta pleszewskich bibliotekarzy w bibliotekach w Śremie i Kościanie

Wizyta pleszewskich bibliotekarzy w bibliotekach w Śremie i Kościanie

W środę 19 czerwca 2019 r. grupa bibliotekarzy z powiatu pleszewskiego wzięła udział w wizycie studyjnej w bibliotekach publicznych w Śremie i Kościanie.

W Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie pleszewskich bibliotekarzy powitał dyrektor tamtejszej placówki – Jerzy Kondras, który oprowadzając po bibliotece zapoznał również uczestników wyjazdu  z działalnością kulturalno-oświatową biblioteki i projektami, w których bierze udział śremska biblioteka. Wizyta była również okazją do  zobaczenia ciekawych rozwiązań architektonicznych powstałego w 2014 roku nowego budynku biblioteki.
Natomiast indywidualne rozmowy pomiędzy bibliotekarzami dotyczyły współpracy z partnerami, działalności skierowanej dla młodzieży oraz działalności regionalnej, w tym wydawniczej biblioteki w Śremie.

Bibliotekę Publiczną im. A. Tomaszewskiego  w Kościnie zaprezentowała dyrektor Jadwiga Gidel przedstawiając jej krótki rys historyczny. Zapoznała pleszewskich bibliotekarzy przestrzenią biblioteki, która mieści się w dawny zborze  ewangelickim, całkowicie zmodernizowanym i przystosowanym do potrzeb bibliotecznych, która w 2014 roku przeszła kompleksowy remont.

Dzięki wizycie w kościańskiej książnicy  bibliotekarze z powiatu pleszewskiego mieli okazję do zapoznania się z różnymi formami  aktywizacji czytelników stosowanymi przez tą bibliotekę.

Wyjazd studyjny do tak interesujących bibliotek  z pewnością będzie inspiracją do wprowadzania zmian we własnych bibliotekach.

Projekt “Nowe kompetencje – nowe możliwości”  dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.