Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Wizyta bibliotekarzy z powiatu kaliskiego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Wizyta bibliotekarzy z powiatu kaliskiego

Wizyta bibliotekarzy z powiatu kaliskiego

4 lipca 2019r.  Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie odwiedziła  grupa  bibliotekarzy z powiatu kaliskiego. Było to wyjazdowe seminarium zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną  w Opatówku, w ramach pełnienia przez nią zadań biblioteki  powiatowej. W spotkaniu uczestniczyły także Magdalena Rusnok i Katarzyna Smorowińska – instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 

Obiekt pleszewskiej  biblioteki  zaprezentowała dyrektor Elżbieta Mielcarek, przybliżając krótko etapy modernizacji budynku byłego dworca PKP. Zapoznała kaliskich  bibliotekarzy z przestrzenią budynku,  którzy doceniali rozwiązania przystosowujące ją do potrzeb biblioteki   przy jednoczesnym zachowaniu dworcowego   klimatu obiektu.

 

Podczas seminarium  pracownice biblioteki –Izabela Wegner, Renata Młodak i Magdalena Jędraszak zapoznały gości działalności kulturalno-edukacyjną placówki.

 

Przedstawiono doświadczenia BPMiG w Pleszewie w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych i realizacji projektów kulturalnych, zaprezentowano także innowacyjne działania pleszewskiej biblioteki skierowane dla dzieci i młodzieży.

 

Podczas spotkania poruszono także tematy związane z administracyjną stroną funkcjonowania  instytucji kultury – przedstawiono działania podjęte w BPMiG w Pleszewie w zakresie ochrony danych osobowych oraz funkcjonowania kontroli zarządczej.		
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast